hydrolat do twarzy

Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo używane, gdyż mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów i wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę oraz poprawnie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a właściwie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi skórę po depilacji bądź gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku lub rozcieńczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one bardzo delikatne, można je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba przystosować według ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, ale oraz o przyrodę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.