Jak się żyję w Krakowie?

Pośród licznych stolic województw w kraju, Kraków wyróżnia się nie tylko w obszarze kultury i akademickim, ale również na licznych innych obszarach. Zaczyna być regionem przyjemnym do życia. Przekształcenia, jakie dotknęły miasto w ostatnich latach sprawiają, że miasto rzeczywiście pnie się do przodu.
Pomocne transformacje w stolicy małopolski.
Co pozytywnego wypracowano w przeciągu ostatniego okresu? Wielość zmian i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Mocno pomogły w tym aspekcie finane EU, z których miasto niemało korzysta. Szybkie akcje w zakresie pozyskiwania dofinansowania sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o kolejne drogi, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz nowe miejsca użyteczności publicznej.
Szerokie innowacje nie są widoczne dla zwykłego mieszkańca. Nie znaczy to natomiast, że nie zostały poczynione. Najczęściej nie interesują nas fakty, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami związane. Typowemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w regionie niewiele się wykonuje. Tymczasem Kraków rozwija się z każdym rokiem. Programy naprawcze w obszarze zarządzania śmieciami, tworzeniu oraz modernizacji sieci kanalizacyjnej, budowa ekranów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, które pomagają krakusom pełniej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto rozwija się też pod kątem możliwości konferencyjnych. Wartość miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. Te inwestycje zachęcają turystów do odwiedzin.
Zapoczątkowane dzięki radnym akcje nie obejmują jedynie samego centrum miasta, ale też są związane z całym województwem małopolskim. Z tej przyczyny zamiast utyskiwać tylko dostrzec zmiany w które obrósł Kraków.
Przyszłe miesiące – o ile będzie możliwość zachowania szybkości zmian – pozwolą Krakowowi zostać prawdziwą metropolia.
Jacek Majchrowski działania