Metamorfozy w Krakowie są zasadne

Głównym spośród największych przeszkód w lwiej części miast w naszym kraju jest komunikacja. Polskie gminy są nie przygotowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się ilości aut na naszych ulicach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi rozpocząć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie krakowian a także poprawi całość gospodarki Krakowa.

Na tle okolicznych gmin, inwestycje drogowe w Krakowie mocno się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma inwestycje w przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi połączeniami oraz remonty istniejących tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i aby było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.wybory samorządowe Kraków
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie następne drogi, ale również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze wielu zmian i inwestycji, by jeździło się po nim wygodnie. Zarówno samochodem, ale też komunikacją miejską. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.