mięśnie kegla wikipedia

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bo dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

jak się ćwiczy mięśnie kegla

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli pozostaną one odpowiednio wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz jednocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, które rodziły dawno, ale pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najodpowiedniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, lecz z niekiedy wolno również trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo istotne jest to, by napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż warto ćwiczyć nadal, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach i sklepach wolno aktualnie nabyć dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że dają fenomenalne efekty. Z takimi kulkami też ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Kobiety, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to efekt w czasie porodu drogami natury i o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością eliminuje się też kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.