Najlepsze centrum opieki nad mamą oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Współcześnie kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, dlatego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez profesjonalistów dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, ale w głównej mierze także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje dużo radości, lecz również o jego zdrowie wypada zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, skutkiem tego również zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających szczególne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci komponowane są fenomenalne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednakowoż także o ich komfort oraz dobre samopoczucie, które ma prawo rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.