nowa restauracja włoska w Krakowie

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, treściwe oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pizza czymakarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci degustują mniej znane potrawy – tortellini, gnocchi i desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją warto zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie znajdują się również nie tak znane włoskie dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i dania z różnych miejsc kraju. W najlepszej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, ale to nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wina włoskie

Żadna knajpka włoska, która aspiruje do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Obiad we włoskim stylu z całą pewnością musi zawierać też trunek. Odrobina czerwonego wina to przy włoskim posiłku norma. Italian Cuisine Krakow Najbardziej popularne wina włoskie to toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese i noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać szeroki wybór win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wahania trzeba poszukać restauracji, która umie przyrządzić nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film