restauracja włoska Kraków

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród wielu alternatyw, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, połączeń i spora dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe posiłki włoskie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. Italian Cuisine in Krakow Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, tortellini, piada oraz liczne desery – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film