Wpisy dla kobiet

Przenigdy nie jest za późno na surfowanie w sieci
Kiedy kiepska pogoda oraz niskie temperatury zatrzymują seniorów w pomieszczeniu, zdolność korzystania z komputera może im gwarantować istotne połączenie ze światem peryferyjnym.

kobieta w nowoczesnym świecie

Większość z nas zna już podstawy surfowania po sieci na pecetach domowych, notebookach i smartfonach – lecz istnieje niewielki segment seniorów, jaki bezustannie nie jest tak dobrze zaznajomiony z tajnikami świata cyfrowego. Jeżeli należysz do tej grupy – oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wstąpić w ten temat, bowiem na Internet nigdy nie jest za późno!

Intryguje Cię internet? Poproś o wsparcie członka rodziny
Jeżeli słyszałeś o zasadzkach surfowania po sieci – kradzieży tożsamości, wirusach komputerowych i innych kłamstwach – nie zrażaj się, ale porozmawiaj z rodziną oraz bliskimi towarzyszami o bezpieczeństwie użytkowania serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Pinterest, by nie popełnić błędu.
Młodsi członkowie rodziny – w szczególności wnuki – są wielokrotnie nieocenioną pomocą w tej kwestii oraz z pewnością pomogą Tobie przejść przez podstawy, a parę sesji szkoleniowych z ich udziałem to przy okazji godny podziwu sposób na wspólne spędzanie odrobiny czasu. W ciągu kilku krótkich godzin możesz zacząć pomiędzy innymi:
•    surfować,
•    udostępniać fotografie,
•    wysyłać wiadomości do ludzi, z jakimi nie miałeś od dawna kontaktu.

Krok po kroku iluzoryczny świat będzie stawał się dla Ciebie coraz bardziej przekonujący i będziesz korzystać z jego dyspozycji z większą pewnością siebie. Nie ma żadnych powodów, aby z tego nie skorzystać, a wprost w XXI wieku jest to wskazane.